کشت برنج

کشت برنج

برنج از راسته غلاف داران، تیره گرامینه، زیر تیره Oryzeideae جنس Oryza  و دارای n2=24  کروموزوم می‌باشد. جنس Oryza  از 25 گونه تشکیل شده است که معروف ترین آن O.sativa   می‌باشد . برنج زراعی دارای زیرگونه به نامهای هندی (Indica)، ژاپنی (Japonica)  و جاوه ای  (Javanica)  میباشد که هر یک دارای ویژگی های مورفولوژیکی خاص هستند.

ادامه مطلب +
کشت بادام زمینی

کشت بادام زمینی

بادام زمینی متعلق به تیره‌ی  Legominosae،  زیر تیره‌ی  Papilionoidae،  قبیله‌ی  Aechnomeneae،  زیر قبیله‌ی Stylosannthinae،  جنس Arachis  و گونه‌ی  Hypogaea  می باشد. کلمه ی Arachis از کلمه‌ی  a  rachis  به معنی تک ساقه ی استخراج شده است و به عدم وجود ساقه های عمودی اشاره دارد.

ادامه مطلب +
کشت بادام درختی

کشت بادام درختی

بادام با نام علمی (Amygdalus communis L) از خانواده گل سرخیان، این درخت دارای اندازه‌ای متوسط، برگ‌های نیزه‌ای با حاشیه دندانه‌دار و دارای گل در اوایل بهار است. میوه آن یک شفت با پوشش خارجی پرزدار است که برون‌بر نامیده می‌شود و پوسته سخت و شبکه‌دار یا درون‌بر را دربر ‌می‌گیرد. دانه آن یک مغز است که بوسیله این پوشش‌ها محصور می‌گردد. 

ادامه مطلب +
کشت انگور

کشت انگور

نام علمی انگور( vinifera)  سرده‌ای از درختان خانوادهٔ انگورسانان است. در این خانواده حدود ۱۱ جنس و بیش از ۶۰۰ گونه وجود دارد. مهم‌ترین جنس این خانواده جنس انگور است. این گیاه حالت بوته‌ای و رونده دارد و دارای پیچک در مقابل بعضی از برگ‌ها است.

ادامه مطلب +

صادرات

  نهاده‌های کشاورز جزو محصولات اساسی صنعت کشاورزی بوده و همواره از بازار جهانی جذاب و پررونقی برخوردار است. شرکت کیمیا تجارت مزرعه در بازارهای هدف صادراتی ایران در زمینه نهاده های کشاورزی فعالیت دارد. عراق، پاکستان و افغانستان از جمله مهم ترین بازارهای هدف این مجموعه است. مجموعه کیمیا تجارت مزرعه با اشراف بر بازاریابی و روندهای جاری و آتی کشورهای هدف و شناخت کانال‌های توزیع و فرایندهای خرید و قیمت گذاری محصولات آمادگی همراهی فعالان حوزه کشاورزی و ارتقاء جایگاه نهاده‌های کشاورزی ایران را در عرصه بین‌المللی دارد.    برای اطلاعات بیشتر در مورد راهبردهای صادرات نهاده‌های کشاورزی با کارشناسان ما در ارتباط باشید.      

ادامه مطلب +

google34d45c60d43b5800.html